wszystkie

Ostrzeżenie przed upałami

Wysokie temperatury, które towarzyszą nam ostatnio mocno dają się we znaki. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydaje ostrzeżenia pogodowe dla niemal całego kraju.

Dla naszego powiatu obowiązuje ostrzeżenie przed upałem drugiego stopnia, a spodziewane temperatury będą wynosić powyżej 30 stopni Celsjusza, co może mieć wpływ na nasze samopoczucie. Podczas upałów szczególnie zagrożone są osoby starsze oraz dzieci. Dlatego powinniśmy pamiętać o kilku ważnych zasadach, które pomogą bezpiecznie przetrwać ten trudny czas.

Przede wszystkim, lepiej nie wychodzić z domu w czasie największego nasłonecznienia, gdyż w pełnym słońcu można dostać udaru. Unikajmy otwartych, wybetonowanych przestrzeni, najlepiej jest przebywać w cieniu i mieć ze sobą nakrycie głowy. Warto zaopatrzyć się w butelkę wody aby uzupełniać płyny. Cięższe prace można odłożyć na później, szczególnie jeśli wymagają dłuższego przebywania na słońcu. Pamiętajmy też o naszych pupilach, które potrzebują schronienia przed słońcem oraz czystej, chłodnej wody do picia.

Elżbieta Szymańska – lekarz specjalista medycyny rodzinnej

autorzy: M. Strzelecka, P. Nowosadzki, A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button