Miasto Puławy

Lato Bluesowe już wkrótce

Fani bluesa już mogą zacierać ręce, bo oto przed nimi 17. edycja Letnich Warsztatów Bluesowych. Przez 5 dni od 15 sierpnia w Puławach pod okiem mistrzów odbywać się będą warsztaty muzyczne w klasach: gitary elektrycznej i basowej, harmonijki ustnej, instrumentów klawiszowych, perkusji i wokalu. Ale to nie wszystko – na miłośników muzyki na żywo czekają jak zawsze wyjątkowe koncerty polskich i zagranicznych wykonawców oraz długie wieczorne jam sessions.

W tym roku na otwarcie w plenerze zagra grupa Blues Smile Band, która zaserwuje nam mocną dawkę solidnego bluesowego grania. Gościnnie jako wokalista zespołu wystąpi Jakub Rogala. Solista związany jest od kilku lat z POK „Dom Chemika”, gdzie pod okiem instruktora Zbigniewa Jonaka podbija liczne sceny ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali i konkursów piosenki.

Dzień później (16 sierpnia), muzycznych wrażeń dostarczy koncert kadry warsztatowej a 17 sierpnia sceną sali widowiskowej „Domu Chemika” zawładnie zespół z Nowego Jorku pod wodzą charyzmatycznego Lorda Bishopa. Jak piszą w zaproszeniu organizatorzy na puławską publiczność czeka energetyczne, muzyczne show, łączące w swoim brzmieniu beatlesowskie melodie z ciężkością Black Sabbath i funkiem Jamesa Brown’a.

W ramach tego wydarzenia odbędzie się także koncert J.J. Band to 18 sierpnia), podczas którego będzie można usłyszeć przede wszystkim utwory z najnowszego bluesowo-rock&rollowego albumu zespołu „2021”, a także utwory z poprzednich płyt.
Warsztaty jak co roku zakończy Koncert Finałowy, który zaplanowano na 19 sierpnia, w którym swoje umiejętności zaprezentują uzdolnieni uczestnicy, wokaliści i instrumentaliści, zespoły combo oraz kadra instruktorska. Na każdego, komu koncertowych wrażeń wciąż będzie za mało, co wieczór czekać będą energetyczne jam sessions w Klubie Muzycznym SMOK.

Autor: P. Nowosadzki

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button