Miasto Puławy

Świąteczna zbiórka krwi w Azotach

“Daj trochę siebie na Święta” – takie hasło przyświeca organizatorom akcji zbiórki krwi, która odbędzie się już 17 grudnia w budynku puławskich Azotów. Niestety zapasy zdecydowanej większości z grup krwi w województwie lubelskim wciąż są na bardzo niskim poziomie, dlatego też zachodzi konieczność przeprowadzania tego typu akcji.

Jak przekonują organizatorzy w zaproszeniu na to wydarzenie, oddana przez dawców krew być może pozwoli niektórym pacjentom szpitali szybciej powrócić do domów, tak aby mogli spędzić święta Bożego Narodzenia z najbliższymi. Krew będzie można oddawać w piątek 17 grudnia w godz. 8:30 – 13:00 w budynku dyrekcji Zakładów Azotowych. Osoby chętne do wzięcia udziału w akcji mogą zgłosić się telefonicznie, wysyłając SMS ze swoim imieniem i nazwiskiem pod numer 609 933 998.

Będzie to ostatnia zbiórka krwi w tym roku organizowana przez działający przy puławskich Azotach Klub Honorowych Dawców Krwi “Dar Życia”. Podczas pięciu wcześniejszych akcji w 2021 roku udało się zebrać ponad 193 litry krwi.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button