Miasto Puławy

Klub HDK zaprasza na akcję w piątek

W najbliższy piątek Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy puławskich Azotach organizuje kolejną akcję krwiodawczą. Będzie to następna okazja do polepszenia sytuacji w lubelskich bankach krwi.

Krwiodawcy będą przyjmowani w godz. od 8:30 do 13:00, chętni do uczestnictwa w akcji powinni wysłać SMS na wskazany przez organizatora numer telefonu, w treści wpisując swoje imię i nazwisko. Bedzie to równoznaczne ze zgłoszeniem zamiaru uczestnictwa w akcji. Miejscem zbiórki będzie tradycyjnie budynek dyrekcji puławskich Azotów przy bramie nr 1 zlokalizowany przy al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 13.

Piątkowa akcja oprócz oczywistego celu jakim jest zwiększenie ilości krwi dostępnej dla szpitali, będzie również formą uczczenia 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, która przypada we wtorek. Według informacji aktualizowanych na bieżąco na stronie krew.info obecnie najbardziej potrzebna jest krew z grup “A” oraz “zero”, na akcję zaproszeni są jednak wszyscy, niezależnie od posiadanej grupy krwi.

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button