KońskowolaMiasto Puławy

Terenowe zbiórki krwi w Puławach i Końskowoli

W najbliższych dniach mieszkańcy Puław i okolic będą mieli kolejne okazje do uczestnictwa w terenowych akcjach zbiórek krwi. Przypomnijmy, że krew jest często bezcenna w sytuacjach ratowania życia ludzkiego, a nie da się jej w żaden sposób wyprodukować.

W sobotę na Placu Chopina odbędzie się 14. edycja ogólnopolskiej akcji MOTOSERCE. Od 11:00 do 15:00 będzie możliwość oddania krwi oraz wsparcia finansowego rehabilitacji małego Maćka. Organizatorem wydarzenia w naszym mieście jest organizacja MOTO RIDERS Puławy.

Dzień później swoją akcję krwiodawczą organizują strażacy z Końskowoli. Od 9:30 do 13:30 w miejscowej siedzibie OSP przy ul. Starowiejskiej osoby chętne będą mogły pomóc potrzebującym, oddając swoją krew. Przypomnijmy, że przed każdą donacją dana osoba jest kwalifikowana przez lekarza, oddanie krwi nie może bowiem wiązać się z jakimikolwiek negatywnymi skutkami zdrowotnymi dla donatora.

Jak wynika z informacji przekazywanych na bieżąco przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa sytuacja w bankach krwi w ostatnim czasie nieco się poprawiła, poważne braki zapasów są odnotowywane jedynie w przypadku grupy 0. Mimo to, do udziału w akcjach terenowych zaproszeni są wszyscy, którzy mają taką możliwość.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button