Miasto Puławy

Zbiórka krwi w hołdzie Powstańcom

1 sierpnia będziemy obchodzić kolejną już 79. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Sposoby na uczczenie bohaterstwa powstańców są bardzo różne, a jednym z nich jest planowana przez działający przy puławskich Azotach Klub HDK zbiórka krwi pod hasłem “Chwała Bohaterom”.

Akcja planowana jest 4 sierpnia, chętni krwiodawcy mogą się już zgłaszać wysyłając SMS ze swoim imieniem i nazwiskiem na numer wskazany przez organizatora. Zaplanowanie akcji na początku sierpnia ma celu nie tylko uczczenie pamięci powstańców warszawskich, jest również odpowiedzią na coraz częściej pojawiające się apele o oddawanie krwi. Jak wiemy, okres wakacyjny jest często bardzo trudny dla banków krwi – wielu dawców wyjeżdża na urlopy, zdarza się też więcej wypadków niż w innych okresach w ciągu roku, dlatego tak ważne jest zachęcanie do oddawania krwi właśnie w okresie wakacyjnym.

Wszelkie aktualne informacje na temat zapasów krwi można znaleźć na stronie internetowej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, zaś informacji o sierpniowej akcji warto poszukać na Facebookowym profilu Azotowego Klubu HDK.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button