Miasto Puławy

Puławy i skrzypce po raz ósmy

Już po raz ósmy wielbiciele muzyki skrzypcowej będą mieli okazję do podziwiania piękna dźwięków tego instrumentu. Na przełomie lipca i sierpnia w naszym mieście odbędzie się dwuturnusowy Międzynarodowy Kurs im. Tadeusza Wrońskiego, którego zwieńczeniem będzie Festiwal “Puławy i skrzypce”.

Instrumentaliści z Polski oraz zagranicy będą doskonalić umiejętności gry na skrzypcach pod okiem doświadczonych pedagogów. W warsztatach będą brać udział zarówno uczniowie szkoły podstawowej, licealiści jak i studenci. Kursowi towarzyszyć będą otwarte koncerty dla mieszkańców naszego miasta, większość z nich będzie odbywać się w Pałacu Czartoryskich. Niektóre z nich zaplanowano zaś w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach, to właśnie tam 2 sierpnia ma się odbyć koncert finałowy I turnusu Kursu, gościem honorowym tego wydarzenia będzie Irena Santor.

Inauguracja kursu została zaplanowana 27 lipca, zaś 12 sierpnia skrzypcowe zmagania zakończy uroczysty koncert laureatów. Organizatorami wydarzenia są Fundacja SKRZYPCE im. Tadeusza Wrońskiego oraz I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Adama Jerzego Czartoryskiego.

Fot. Pixabay

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button