wszystkie

Programy PCPR dla niepełnosprawnych

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Puławach przypomina o trwającym naborze wniosków w ramach realizowanych przez siebie programów.

Instytucja do końca sierpnia przyjmuje wnioski do pilotażowego programu Aktywny Samorząd. Celem tego projektu jest wyeliminowanie bądź zmniejszenie istniejących w społeczeństwie barier ograniczających uczestnictwo osób niepełnosprawnych w życiu zawodowym. W ramach programu jego beneficjenci mogą otrzymać pomoc m.in. w zakresie zakupu sprzętu elektronicznego czy wózka inwalidzkiego.

Za pośrednictwem PCPR Powiat Puławski przystąpił również do realizacji dwóch innych programów Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pod hasłem Samodzielność – Aktywność – Mobilność. Ich celem jest zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych poprzez dofinansowanie do wynajmu mieszkania. Kryteria, jakie należy spełniać, by wziąć udział w programach jak również inne zasady uczestnictwa w nich można znaleźć na stronie internetowej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Fot. Pixabay

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button