Miasto Puławy

Puławski wokalista zwycięzcą międzynarodowego festiwalu

Jakub Rogala, wokalista Puławskiego Ośrodka Kultury Dom Chemika został laureatem nagrody Grand Prix Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia OPEN. Trzecie miejsce przypadło zaś Weronice Kubiś. Młodzi soliści na co dzień pracują pod kierunkiem instruktora Zbigniewa Jonaka.

Wykonanie piosenki „Moondance” przyniosło naszemu soliście pamiątkową statuetkę oraz nagrodę finansową w wysokości 1000 euro. Gala wręczenia nagród połączona z koncertem laureatów przeglądu odbyła się 2 lipca w Gdyni. Podczas finałowego koncertu III nagrodę w kategorii 14-17 lat odebrała Weronika Kubiś, która śpiewała utwór „Zakochani są wśród nas”. W tej samej kategorii jako duet Jakub i Weronika otrzymali wyróżnienie.

III miejsce w kategorii zespołów 18+ trafiło do grupy Spontan, w składzie Weronika Kubiś, Julia Pszczoła i Jakub Rogala. W finale trio wykonało znaną kompozycję Tadeusza Nalepy pt. „Modlitwa”. Festiwal, jak co roku, cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczestników. W eliminacjach do finałowej gali wzięło udział 458 podmiotów, spośród których do występów na żywo zakwalifikowanych zostało tylko 35 uczestników. Wokalistów i zespoły oceniali profesjonalni jurorzy. Młodym wokalistom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Autor: M. Strzelecka

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Proszę poprawić artykuł. W eliminacjach do Gdynia Open udział wzięło 458 podmiotów, zakwalifikowało się 35.

    Zdanie “W eliminacjach do finałowej gali wzięło udział 348 podmiotów, spośród których do występów na żywo zakwalifikowanych zostało tylko 21.” dotyczy zupełnie innego festiwalu, w którym udział brał Jakub. Ja rozumiem, że przepisujecie z POK “Dom Chemika”, ale jak już to robicie to chociaż dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button