Końskowola

Święto Róż w Końskowoli

Mieszkańcy i goście pobliskiej Końskowoli w miniony weekend obchodzili Święto Róż. Słynąca z produkcji tego pięknego kwiatu gmina świętowała już po raz dwudziesty szósty.

Tradycyjnie program imprez pękał w szwach a zaczęło się już w sobotę, wtedy to o poranku do rywalizacji stanęli wędkarze, chwilę później na trasę wyruszyli uczestnicy 12 pieszego rajdu różanego. Po raz czternasty odbył się także rajd rowerowy Szlakiem Różanym, najmłodsza impreza w tym towarzystwie był organizowany po raz piąty rajd Nordic Walking. każda z tych imprez to okazja do podziwiania pięknych krajobrazów a także możliwość dyskusji na temat uprawy tego, jak określa wielu specjalistów, najpiękniejszego i najbardziej aromatycznego kwiatu, jaki jest w ogóle uprawiany.

Uroczystości finałowe rozpoczęły się od mszy w kościele parafialnym w Końskowoli po czym mieszkańcy przenieśli się na pobliski rynek, gdzie podczas uroczystej gali wręczono nagrody i wyróżnienia plantatorom i hodowcom tych szlachetnych kwiatów, którzy wzięli udział w wystawie. Nie zabrakło także występów artystycznych. Na scenie przy historycznym ratuszu wystąpiła m.in Gminna Orkiestra Dęta, a wieczorem uczestnicy mogli obejrzeć występ chóru Pokolenia a także występ puławskiej grupy Zespół Niespokojnych Stóp.

Autor: P. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button