InformacjeKońskowolaKurów

Tragiczne pożary w naszym powiecie

Ostatnie dni były niestety bardzo pracowite dla strażaków z naszego powiatu. W wyniku pożarów dobytek swojego życia utraciły 2 rodziny.

W sobotę wieczorem wybuchł pożar w domu jednorodzinnym w Kurowie. Duża część pomieszczeń uległa zniszczeniu wskutek działania ognia oraz późniejszego zalania w trakcie akcji ratowniczej. Rodzina, w której jest sześcioro dzieci, przebywa tymczasowo w Domu Pomocy Społecznej w Żyrzynie. Potrzebna jest pomoc – szczególnie pożądane produkty to m.in. poduszki, koce, trwała żywność czy środki higieniczne. Pomoc rzeczową dla pogorzelców z Kurowa można przekazać m.in. do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Puławach przy ul. Jaworowej.

To niestety nie jedyny poważny incydent z ogniem w ostatnich dniach w naszym regionie. W piątek w miejscowości Nowy Pożóg w gminie Końskowola doszło do pożaru, w którym spłonął cały dobytek właścicieli. W remizie OSP w Starym Pożogu trwa zbiórka darów dla potrzebujących, przynosić można m.in. podstawowy sprzęt kuchenny, pościel, koce, buty w rozmiarze 44-45 oraz inne podstawowe artykuły. Pomoc koordynują druhowie ze Starego i Nowego Pożoga a także lokalne Koła Gospodyń Wiejskich. Organizatorzy zbiórki podkreślają, że nie przyjmują pieniędzy, a jedynie dary rzeczowe.

Informacje o zbieraniu darów dla poszkodowanych rodzin można także znaleźć na lokalnych grupach na portalu społecznościowym Facebook.

Foto OSP Pożóg

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button