InformacjeKońskowolaKurów

Tragiczne pożary w naszym powiecie

Ostatnie dni były niestety bardzo pracowite dla strażaków z naszego powiatu. W wyniku pożarów dobytek swojego życia utraciły 2 rodziny.

W sobotę wieczorem wybuchł pożar w domu jednorodzinnym w Kurowie. Duża część pomieszczeń uległa zniszczeniu wskutek działania ognia oraz późniejszego zalania w trakcie akcji ratowniczej. Rodzina, w której jest sześcioro dzieci, przebywa tymczasowo w Domu Pomocy Społecznej w Żyrzynie. Potrzebna jest pomoc – szczególnie pożądane produkty to m.in. poduszki, koce, trwała żywność czy środki higieniczne. Pomoc rzeczową dla pogorzelców z Kurowa można przekazać m.in. do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Puławach przy ul. Jaworowej.

To niestety nie jedyny poważny incydent z ogniem w ostatnich dniach w naszym regionie. W piątek w miejscowości Nowy Pożóg w gminie Końskowola doszło do pożaru, w którym spłonął cały dobytek właścicieli. W remizie OSP w Starym Pożogu trwa zbiórka darów dla potrzebujących, przynosić można m.in. podstawowy sprzęt kuchenny, pościel, koce, buty w rozmiarze 44-45 oraz inne podstawowe artykuły. Pomoc koordynują druhowie ze Starego i Nowego Pożoga a także lokalne Koła Gospodyń Wiejskich. Organizatorzy zbiórki podkreślają, że nie przyjmują pieniędzy, a jedynie dary rzeczowe.

Informacje o zbieraniu darów dla poszkodowanych rodzin można także znaleźć na lokalnych grupach na portalu społecznościowym Facebook.

Foto OSP Pożóg

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button