Powiat Puławski

Rada PP rozpoczęła kadencję

Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego już w nowym składzie wybrała dziś swoje władze. Jak już informowaliśmy, w maju odbyły się wybory członków tego gremium na nową kadencję.

Niezbędną liczbę głosów uzyskali wtedy Elżbieta Seredyn, Anna Maj, Gosława Kowalczyk, Paweł Romański, Paweł Nocek, Agnieszka Kawka i Michał Kowalczyk. W składzie Rady zasiadają również przedstawiciele rady i zarządu powiatu: Małgorzata Górska-Lenartowicz, Renata Szczypa, Ireneusz Rzepkowski i Jan Ziomka. Podczas czwartkowego posiedzenia wybrano przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Rady.

Jak mówił Andrzej Wenerski ze Starostwa Powiatowego, Rada oprócz wyboru swoich władz na pierwszym posiedzeniu zajęła się także opiniowaniem projektów prawa miejscowego. Podkreślił, że Powiatowa Rada Pożytku Publicznego jest organem doradczym Rady i Zarządu Powiatu Puławskiego, wydaje opinie na temat dokumentów wydawanych przez te organy.

W trakcie obrad przewodniczącym Rady jednogłośnie został wybrany Paweł Romański. 

Kadencja Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego trwa 3 lata, jej członkowie będą więc pełnić swoje funkcje do 2026 roku.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button