Powiat PuławskiPuławy

Rajd do Bonowa – kręcili kilometry dla Puław

Trwa rywalizacja o miano Rowerowej Stolicy Polski. O najwyższe cele walczy w niej Miasto Puławy. Okoliczne samorządy włączają się w pomoc dla miasta w zdobyciu jak największej liczby kilometrów. Dlatego w sobotę Starostwo Powiatowe wspólnie z Gminą Puławy zorganizowało Rodzinny Rajd Rowerowy z Puław do Bonowa.

Pogoda dopisywała rowerzystom, toteż na starcie rajdu zjawiło się ponad 200 cyklistów. Po 16-kilometrowej wyprawie, która wyruszyła spod budynku Starostwa i prowadziła przez malownicze zakątki naszego Powiatu, uczestnicy rajdu dotarli do wyznaczonego celu, czyli wsi Bonów. Oprócz samej jazdy rowerem, na biorących udział w rajdzie czekały także inne atrakcje. Rowerzyści mieli okazję zobaczyć prezentację dotyczącą historii wsi oraz wziąć udział w konkursie krajoznawczym. Nie zabrakło też czasu na posiłek regeneracyjny. W rowerowej wyprawie wzięli udział Starosta Puławski Danuta Smaga oraz wójt gminy Puławy Kamil Lewandowski.

Rajd był okazją nie tylko do zdobycia jak największej liczby kilometrów dla Puław, ale również do spędzenia wolnego czasu w przyjaznej atmosferze na świeżym powietrzu. Przypomnijmy, że rywalizacja o miano Rowerowej Stolicy Polski potrwa do końca czerwca.

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button