Sport

Wisła remisuje z Zagłębiem |#LPU24.pl

Aż 6 goli zobaczyli kibice zgromadzeni na trybunach stadionu przy ul. Hauke-Bosaka podczas niedzielnego spotkania Wisły Puławy. Drużyna Michała Pirosa mierzyła się w ligowym pojedynku z rezerwami Zagłębia Lubin.

Pierwsi do siatki rywali trafili wiślacy, w 29. minucie piłkę do bramki Zagłębia skierował Dawid Retlewski. Puławianie niezbyt długo mogli cieszyć się z prowadzenia, bo zaledwie 5 minut później Daniel Dudziński celnym strzałem z rzutu wolnego doprowadził do wyrównania. Tuż przed końcem pierwszej połowy gospodarze po raz kolejny wyszli na prowadzenie. Po faulu na Retlewskim w polu karnym Zagłębia „jedenastkę” wykorzystał Mateusz Klichowicz. Pierwsza połowa skończyła się więc wynikiem 2:1 dla Wisły.

15 minut po wznowieniu drugiej części gry po raz kolejny doszło do rzutu karnego, tym razem jednak na korzyść graczy Zagłębia. Po faulu Jana Flaka rzut karny na rzecz „Miedziowych” wykorzystał Patryk Kusztal. W 71. minucie gracze Zagłębia po raz pierwszy w tym spotkaniu wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Rafała Adamskiego. Już w doliczonym czasie gry remis dla Wisły uratował drugim golem w tym meczu Dawid Retlewski.

Wisła Puławy – Zagłębie II Lubin 3:3 (2:1)

Gole: Retlewski 29, 90+2, Klichowicz 44 (k) – Dudziński 34, Kusztal 60 (k), Adamski 71

Wisła: Mielcarz – Kaczorowski (80 Tkocz), Noiszewski, Wiech, Flak, Kumoch (71 Janicki), Skałecki (80 Kargulewicz), Kołtański (71 Nojszewski), Klichowicz (71 Pavlas), Puton, Retlewski