InformacjeMiasto Puławy

Majówka na drogach powiatu

Tegoroczna majówka była jedną z dłuższych w ostatnich latach. Jak zawsze przy takich okazjach obserwujemy zwiększony ruch samochodów na naszych drogach, zwłaszcza przy głównych trasach. Policja jest na to szczególnie wyczulona i tradycyjnie zwiększyła liczbę patroli drogowych.

Nie zabrakło kierowców przekraczających prędkość, doszło także do jednego poważnego wypadku.

kom. Ewa Rejn-Kozak – Oficer prasowy KPP w Puławach

Jak relacjonuje kom. Ewa Rejn-Kozak, wypadek wydarzył się na ul. Lubelskiej, gdzie kierująca toyotą wymusiła pierwszeństwo na kierującym motocyklem, mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Lublinie. Kobieta była trzeźwa, od kierującego motocyklem pobrano krew do badań. W okresie majówki odnotowano też 13 kolizji, a więc osoby uczestniczące w tych zdarzeniach nie odniosły poważniejszych obrażeń ciała. Skontrolowano ponad tysiąc kierowców na trzeźwość, u dwóch wykryto obecność alkoholu. Jeden z nich spowodował kolizję, kierując skuterem i przewożąc pasażera na drodze z Puław do Dęblina. Ujawniono ponad 350 wykroczeń w ruchu drogowym, z czego zdecydowana większość, bo 304 dotyczyła przekroczenia prędkości.

Dla niektórych dopiero weekend może być końcem majówkowego wypoczynku, zachowajmy więc czujność podczas poruszania się po drogach.

Autorzy: A. Koter, A. Szumny, M. Strzelecka

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button