Miasto Puławy

Bieg Anioła Dobroci

Fundacja Benedyktyński Zakątek wraz z Fundacją BezMiar podobnie jak w latach ubiegłych wspólnie zorganizowały wydarzenie, w którym mógł wziąć udział każdy bez względu na wiek i kondycję. Niebieski Bieg z Aniołem, bo o nim mowa a dokładnie dochód z niego został przeznaczony na zakup platformy schodowej, dostosowanej do podopiecznych Fundacji z niepełnosprawnościami, a jego podstawowym celem było szerzenie wiedzy na temat autyzmu oraz uświadamianie społeczeństwa o trudnościach, na jakie napotykają osoby ze spektrum autyzmu.

Organizatorki przedsięwzięcia podkreślały, że przygotowania do biegu trwały bardzo długo, dziękowały wszystkim lokalnym podmiotom, które włączyły się w organizację tego przedsięwzięcia. Wcześniej w swoim biegu wystartowali także wychowankowie Specjalnego Ośrodka Wychowawczego prowadzonego przez siostry benedyktynki.

Zawody rozgrywane były w sobotnie przedpołudnie w najbliższym otoczeniu ośrodka przy ul. Kowalskiego w Puławach. Uczestnicy rywalizowali w biegach na dystansach 5 i 10 km a także 8 kilometrowym marszu nordic walking. Można było wziąć także udział w 5 km spacerze. Pomimo dość niesprzyjającej aury na starcie zobaczyliśmy kilkudziesięciu uczestników.

Uczestnicy imprezy pomimo dość niesprzyjającej pogody dość licznie wzięli udział w zabawie, podkreślali, że nie liczy się dla nich zwycięstwo lecz sam udział w biegu.

Warto wspomnieć także, że większość uczestników tego dnia wystąpiła w strojach w kolorze niebieskim, przypominając tym samym o o tym, ze kwiecień jest poświęcony osobom ze spektrum autyzmu. Każdy uczestnik sobotniej zabawy otrzymał medal Anioła Dobroci oraz małą niespodziankę.

Autor: P. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button