Informacje

Trzynastki już niebawem trafią do emerytów

Emeryci i renciści już w najbliższym czasie mogą liczyć na dodatkowy przypływ gotówki. Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że wraz z świadczeniem przypadającym za kwiecień świadczeniobiorcy otrzymają dodatkowe pieniądze.

Pierwszą wypłatę instytucja planuje już 31 marca z uwagi na to, że 1 kwietnia przypada w sobotę. Ponadto dodatkowe świadczenia trafią do emerytów i rencistów 5, 6, 10, 15, 20 oraz 25 kwietnia. Po marcowej waloryzacji minimalna emerytura, renta bądź świadczenie z tytułu niezdolności do pracy wynosi blisko 1590 złotych brutto, a więc 1445 złotych 48 groszy na rękę. Wiele osób otrzyma właśnie taką kwotę w dodatkowym świadczeniu.

ZUS przypomina, że świadczenie jest przyznawane z urzędu, aby je otrzymać, nie trzeba więc składać żadnych wniosków. Instytucja jednocześnie przestrzega przed działaniem oszustów, którzy często uaktywniają się przy podobnych okazjach. ZUS zaleca zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w sytuacji, gdy otrzymamy maila z podejrzanym linkiem.

Fot. ilustracyjna/Pixabay

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button