InformacjeMiasto PuławyPowiat Puławski

Święto Policji w Puławach

Już od 103 lat na terenie Polski działa Policja. Jej historia rozpoczęła się w 1919 roku, w którym rząd II Rzeczpospolitej powołał do działania Policję Państwową. W tym roku, już po raz kolejny, obchody Święta Policji odbywały się w Sali Kongresowej Pałacu Czartoryskich.

W uroczystościach brali udział przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych oraz instytucji współpracujących z puławskimi policjantami. Nie zabrakło okolicznościowych przemówień.

Tuż przed odebraniem awansu Komendant puławskiej Policji podinsp. Rafał Skoczylas mówił o tym, że jego formacja staje się coraz nowocześniejsza po to, by skutecznie wypełniać swoje zadania. Podziękował policjantkom i policjantom za ich ofiarną służbę, zaangażowanie i determinację, pogratulował też wszystkim wyróżnionym awansów.

podinsp. Rafał Skoczylas – Komendant Powiatowy Policji w Puławach

Podczas uroczystości przyznano 80 policjantom awanse na wyższe stopnie służbowe. W tym gronie znalazło się 8 funkcjonariuszy z korpusu oficerów, 36 z korpusu aspirantów, 28 z korpusu podoficerów, oraz 8 z korpusu szeregowych. Wśród awansowanych znalazł się także komendant puławskiej komendy, do niedawna podinspektor, a obecnie młodszy inspektor Rafał Skoczylas.

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button