Powiat Puławski

Spotkanie autorskie z Wandą Michalak

 

Związana od wielu lat z Kazimierzem Dolnym Wanda Michalak była gościem podczas ostatniego spotkania Powiatowego Klubu Książki.

Autorka m.in. dramatu “Stół” czy tomiku poezji “Pacynki i zioła” opowiedziała o swojej najnowszej publikacji pt. “Kazimierz Dolny – nieopisany raj”, w której podkreśla niezwykły, w szczególności dla artystów, klimat nadwiślańskiego miasteczka.

Wanda Michalak – autorka

Urodzona w Poznaniu pisarka, która z wykształcenia jest polonistką, sama o sobie mówi, że pochodzi z literackiej dzielnicy, gdzie m.in. siatka ulic była nazwana nazwiskami znamienitych pisarzy, a wielu twórców także mieszkało w tych okolicach. Dlatego przybywając do Kazimierza Dolnego Wanda Michalak postanowiła sprawdzić, ilu pisarzy tworzyło dzieła dotyczące tego miasta – w książce przedstawionych zostało blisko 150 takich osób, od XV wieku do współczesności.

Spotkanie z twórcą literackim jak zawsze przyciągnęło do biblioteki szeroką publiczność. Kolejne odbędzie się w przyszłym miesiącu. Kto tym razem będzie gościł w murach biblioteki, dowiemy się wkrótce.

Autorzy: M. Owczarz, A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button