Powiat PuławskiSport

Powiatowe pieniądze na sport. Kto dostanie najwięcej?

Zarząd Powiatu Puławskiego rozstrzygnął ogłoszony pod koniec grudnia otwarty konkurs ofert na wsparcie zadań z zakresu upowszechniania kultury fizycznej. Na wydarzenia sportowe, które w tym roku będą realizowane w naszym regionie, Powiat udzieli dotacji w łącznej kwocie 60 tysięcy złotych.

Większość z tej sumy trafi do Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Puławach, który jest organizatorem Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady. Powiatowa dotacja dla tego podmiotu wynosi 44 tysiące złotych. 5 tysięcy otrzyma zaś Wisła Puławy – pieniądze zostaną spożytkowane na dwie realizowane przez klub inicjatywy: 19. Turniej o Puchar Ziemi Puławskiej w podnoszeniu ciężarów oraz Czwartki lekkoatletyczne. Ponadto Powiat wesprze swoim dofinansowaniem między innymi Miejsko-Szkolny Klub Sportowy “Puławiak”, który zorganizuje kolejną edycję Memoriału Mieczysława Matyasa w piłce nożnej chłopców a także Uczniowski Klub Sportowy “Dziewiątka”, który ma w planach organizację festiwalu sportowego z okazji Dnia Dziecka.

Poza podmiotami puławskimi na powiatową dotację w tym roku mogą liczyć także Powiślak Końskowola oraz Żyrzyniak Żyrzyn. Przedstawiciele Zarządu Powiatu podpiszą z wymienionymi klubami odpowiednie umowy, określające zakres i warunki realizacji dotowanych zadań.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button