InformacjeMiasto Puławy

Projekt “Siła jest w nas” z dofinansowaniem

Projekt „Siła jest w nas”, który w najbliższych miesiącach będzie realizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Puławach, uzyskał pozytywną rekomendację i otrzyma zewnętrzne dofinansowanie. Niemal 330 tysięcy złotych grantu ze środków tak zwanego Norweskiego Mechanizmu Finansowego, którego operatorem jest Ministerstwo Sprawiedliwości trafi do naszego miasta na realizację tego programu.

Celem tego programu jest poprawa funkcjonowania systemu przeciwdziałania przemocy wobec seniorów czy osób niepełnosprawnych. W ramach realizowanego w przyszłym projektu planowane są między innymi festyn dla niepełnosprawnej intelektualnie młodzieży oraz osób starszych, kampania społeczna na temat profilaktyki przemocy w rodzinie czy prelekcje i warsztaty dotyczące między innymi budowania bezpiecznych związków i asertywności. Puławski MOPS utworzy również grupę wsparcia dla opiekunów osób z niepełnosprawnościami, przypomnijmy, że podobna grupa została już utworzona dla opiekujących się osobami cierpiącymi na chorobę Alzheimera czy inne choroby otępienne.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Puławach będzie realizował program „Siła jest w nas” od stycznia do grudnia 2023 roku.

Foto ilustracyjne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button