Sport

Zwycięstwo Azotów na koniec rundy

W piątkowy wieczór szczypiorniści Azotów Puławy rozegrali swój ostatni mecz w ramach rundy jesiennej spotkań PGNiG Superligi. Tym razem puławscy piłkarze ręczni musieli udać się do dalekiego Szczecina, by zmierzyć się z miejscową Pogonią.

Puławianie byli faworytem tego spotkania i widać to było już od pierwszych minut spotkania. Już po kwadransie od jego rozpoczęcia puławscy szczypiorniści prowadzili z przewagą aż 8 bramek. Spora w tym zasługa Piotra Jarosiewicza oraz Rafała Przybylskiego, którzy raz po raz trafiali do szczecińskiej bramki. Kolejne 15 minut było nieco lepsze dla szczecinian, ale „azotowcy” po pierwszej połowie i tak prowadzili wysoko, 17:11.

Druga część meczu była zdecydowanie bardziej wyrównana od pierwszej. „Azotowcy” kontrolowali swoją bezpieczną przewagę, choć pod koniec meczu zdarzyło im się stracić klika bramek z rzędu. Ostatecznie Azoty zwyciężyły pewnie 35:29. MVP spotkania z 12 bramkami ponownie wybrany został Piotr Jarosiewicz. Gracze puławskiej drużyny piątkowym spotkaniem zakończyli pierwszą rudę sezonu 2022/23 PGNiG Superligi. Puławianie w 13 meczach zgromadzili 26 punktów. Do ligowej rywalizacji powrócą na początku lutego.

Sandra-Spa Pogoń Szczecin – KS Azoty Puławy 29:35 (11:17)

Azoty Puławy – Borucki, Koshovy – Jarosiewicz, Burzak, Fedeńczak, Janikowski, Valles, Przybylski, Marciniak, Adamski, Jurecki, Zivkovic, Konieczny, Antolak

Foto: KS Azoty Puławy

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button