Sport

Azoty nadal zwycięskie

Szczypiorniści Azotów Puławy rozegrali w piątkowy wieczór swoje przedostatnie spotkanie w ramach rozgrywek PGNiG Superligi w 2021 roku. Ich rywalem na wyjeździe był zespół Stali Mielec.

Początek spotkania był dość wyrównany, jednak od 8. do 12. minuty azotowcy zanotowali niesamowitą serię aż 6 bramek z rzędu. To pozwoliło puławianom kontrolować wynik meczu. Wprawdzie mielczanie starali się nieco odbudować po fatalnym fragmencie spotkania, jednak pierwsza połowa przebiegła zdecydowanie po myśli piłkarzy ręcznych z Puław, którzy wygrali ją 19:13.

Druga część meczu miała już nieco bardziej wyrównany przebieg, jednak puławianie nie pozwolili odebrać sobie prowadzenia w tym spotkaniu. Ostatecznie wygrali je 34:26. Zdecydowanie wyróżniającym się zawodnikiem w puławskiej drużynie, jeśli chodzi o zdobywanie bramek był Łukasz Rogulski, który w tym spotkaniu rzucił ich aż 9. To piąta wygrana drużyny Azotów z rzędu, puławski zespół zajmuje w tabeli PGNiG Superligi 3. miejsce.

Handball Stal Mielec – Azoty Puławy 26:34 (13:19)

Azoty Puławy: Bogdanov, Zembrzycki, Borucki – Akimenko 6, Łangowski 3, Bachko 2, Przybylski 4, Jurecki 1, Rogulski 9, Kowalczyk 4, Gumiński 1, Fedeńczak 1, Jarosiewicz 3, Zivkovic, Baranowski

Foto archiwalne, KS Azoty Puławy

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button