Miasto PuławySport

Otwarte Mistrzostwa Puław w taekwondo olimpijskim

W minioną sobotę odbyły się 10. Otwarte Mistrzostwa Puław w taekwondo olimpijskim. W zawodach wystartowało łącznie 302 zawodniczek i zawodników z 12 klubów z 3 województw. To była największa impreza, jaką Klub ANDROS organizował w trakcie swojej działalności. Pierwszy raz zawody odbyły się na nowej hali sportowej. Reprezentacja puławskiego klubu była najliczniejsza.

Dla najmłodszych dzieci rozegrano konkurencje sprawnościowe, kopnięcie w wyskoku oraz jak największa ilość kopnięć na worek – było to przygotowanie najmłodszych do przyszłej rywalizacji sportowej.

W drugiej części zawodów odbyły się walki.

Klub z Puław może pochwalić się zdobyciem 10 złotych, 6 srebrnych i 8 brązowych medali w konkurencjach sprawnościowych dzieci 8 i 9 lat oraz 24 złote, 17 srebrnych i 31 brązowych medali w 3 kategoriach wiekowych. Klub Andros Puławy zajął 1 miejsce drużynowo.

Lokalnie Taekwondo cieszy się bardzo dużą popularnością, zawodnicy z Puław zdobywają ważne nagrody na arenie ogólnopolskiej jak również w Europie. Dobre wyniki w sobotę osiągnął również klub z Żyrzyna.

Autor: M. Grzechnik

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button