Puławy

Ulgi od podatku dla przedsiębiorców z gminy Puławy

Przedsiębiorcy z gminy Puławy, którzy w wyniku obostrzeń związanych z pandemią musieli zamknąć lub znacznie ograniczyć działalność swoich firm, mogą liczyć na wsparcie.

Chodzi mianowicie o zwolnienie z podatku od nieruchomości za kwiecień, maj i czerwiec bieżącego roku. Warunkiem skorzystania z pomocy jest brak zaległości w opłatach z tytułu tego podatku do końca stycznia. Ulga dotyczy osób, których spadek obrotu wyniósł nie mniej niż 15%, porównując 2 kolejne miesiące obecnego roku z analogicznym okresem roku poprzedniego lub nie mniej niż 25%, porównując miesiąc do miesiąca.

Przedsiębiorca, który chce złożyć wniosek o ulgę, musi złożyć korektę informacji lub deklaracji na podatek od nieruchomości, dołączyć wypełniony formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc rekompensującą negatywne konsekwencje ekonomiczne w związku z COVID-19 oraz oświadczenie przedsiębiorcy. Wszystkie te dokumenty oraz szczegółowe informacje na temat możliwości przyznania pomocy można znaleźć na stronie internetowej Gminy Puławy.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button