Miasto Puławy

Nowa atrakcja na Błoniach Miejskich

Pojawiła się kolejna atrakcja na puławskich Błoniach. Jest to tyrolka, czyli lina do zjazdów dla dzieci i dorosłych. W najbliższym czasie powstanie również taśma do utrzymywania równowagi. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego na ten rok.

Projekt zakładał zbudowanie małej tyrolki na Błoniach. Jego celem było stworzenie miejsca do aktywnego spędzania czasu. Konstrukcja tyrolki o długości 33 metrów jest oparta na kilku słupach. Początkowo zakładano, że znajdzie się pomiędzy drzewami, a otaczać ją będą zasadzone krzewy. Podczas realizacji zrezygnowano z tego pomysłu, tłumacząc to kwestiami bezpieczeństwa. Małe rozmiary liny umożliwiają prowadzenie siedziska przez idącego pieszo rodzica, dzięki czemu tyrolka jest przystosowana dla najmłodszych. Cały projekt ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia.

Błonia stały się popularnym miejscem na mapie Puław, gdzie spotykają się dzieci i dorośli, co służy wspólnej integracji, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Koszt wybudowania tyrolki wyniósł około 85 tysięcy złotych.

Autor: M. Owczarz

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button