Powiat Puławski

Autorka “Dziewcząt z Auschwitz” w Puławach

Powiatowy Klub Książki zaprasza wszystkich miłośników literatury na kolejne interesujące wydarzenie. Po wrześniowym spotkaniu z Mają Wolny, autorką książki “Klątwa”, tym razem organizatorzy wyszli poza krąg osób związanych z naszym regionem. Gościem Powiatowego Klubu Książki będzie pisarka, blogerka i reportażystka Sylwia Winnik.

Bohaterka spotkania ukończyła dziennikarstwo we Wrocławiu, interesuje się historią, zwłaszcza II wojną światową, co znajduje odzwierciedlenie w jej twórczości. Sylwia Winnik jest bowiem autorką wydanej w 2018 roku książki “Dziewczęta z Auschwitz” zawierającej wspomnienia więźniarek niemieckiego obozu zagłady czy równie wstrząsającej lektury “Dzieci z Pawiaka”. W 2019 roku wydany został kolejny zbiór reportaży, tym razem opowiadający o losie rodzin polskich żołnierzy na misjach zagranicznych. Sylwia Winnik jest autorką bloga Czas na Książki. W 2015 roku otrzymała nagrodę Książkowego Blogera Roku przyznaną przez czytelników magazynu Fanbook.

Spotkanie autorskie z Sylwią Winnik odbędzie się w czwartek w Powiatowej Bibliotece Publicznej przy ul. 6 Sierpnia o godz. 11:00.

Plakat organizatora

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button