Miasto Puławy

Dzień Niepodległości uczczą w biegu

Ruszyły zapisy do Ogólnopolskiego Biegu Niepodległości. To już 32. edycja imprezy organizowanej przez Puławskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej.

Biegacze z całej Polski wybiegną na trasę w samo południe w dniu patriotycznego święta. Od 12:00 zaplanowano bowiem dwa najważniejsze starty tego dnia – bieg masowy na 5 kilometrów oraz bieg główny na dwa razy dłuższym dystansie. Miejsce startu i mety wyznaczono na Skwerze Niepodległości. Zawodnicy będą pokonywać 2,5 kilometrowe pętle, biegnąc głównie po asfalcie a częściowo także po alejkach żwirowych i ziemnych. Warto nie zwlekać z zapisami, gdyż opłata startowa, którą należy uiścić uzależniona jest właśnie od daty zgłoszenia chęci uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Przed głównymi startami na nieco krótszych dystansach sprawdzą się dzieci i młodzież, od godziny 10:00 rozpoczną się biegi na dystansach od 600 do 1800 metrów w zależności od grupy wiekowej. Zapisy na te starty będą się odbywać w dniu imprezy. Osoby zainteresowane startem mogą znaleźć szczegóły dotyczące wydarzenia na stronie internetowej organizatora. Bieg Niepodległości szczególnie dla młodych ludzi może być wydarzeniem pokazującym, że patriotyczne święto można obchodzić nie tylko poprzez uczestnictwo w podniosłych uroczystościach z pompatycznymi przemówieniami ale także na sportowo, z pożytkiem dla zdrowia.

foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button