Miasto PuławyPowiat Puławski

Strażacy obchodzą swoje święto [VIDEO]

4 maja to już od wielu lat Międzynarodowy Dzień Strażaka, obchodzony w związku ze wspomnieniem św. Floriana, patrona osób zajmujących się tą ważną profesją.

Świętują zarówno Państwowa jak i Ochotnicza Straż Pożarna. Dzień Strażaka jest dobrą okazją, aby przyjrzeć się ich pracy i podsumować działania podjęte w ostatnim roku. Czego należałoby życzyć strażakom? Zapytaliśmy rzecznika prasowego  puławskiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej brygadiera Grzegorza Buzałę.

– Tyle samo powrotów, co i wyjazdów, zdrowia, pomyślności, strażackiego szczęścia, bezpieczeństwa podczas działań ratowniczych – mówi bryg. Grzegorz Buzała.

Ilu strażaków jest do dyspozycji w naszym powiecie? – Na terenie powiatu puławskiego funkcjonuje 68 jednostek ochotniczych straży pożarnych, zakładowa straż pożarna oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Puławach. W sumie największą grupę stanowią ochotnicy, których liczba to ponad tysiąc. W minionym roku strażacy mieli co robić. – W sumie doszło do 1541 zdarzeń, w tym 522 pożary oraz 922 miejscowe zagrożenia, a także niecałe 100, które stanowiły alarmy fałszywe – wylicza bryg. Buzała.

bryg. Grzegorz Buzała – rzecznik prasowy KP PSP w Puławach

Autorzy: A. Koter, P. Skibniewski

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button