Miasto Puławy

Cmentarz wojenny na Piaskowej doczeka się remontu

Cmentarz wojenny na ulicy Piaskowej, na którym spoczywają m.in. partyzanci polegli w czasach II wojny światowej wreszcie doczeka się remontu. Pod koniec ubiegłego roku trwały doraźne prace przy środkowej części schodów prowadzących do pomnika poległych i pomordowanych “Powstanie”. Teraz nekropolia doczeka się kompleksowych prac remontowych. Trwa ogłoszony przez Urząd Miasta przetarg w tej sprawie.

Zgodnie z jego założeniami, prowadzące do pomnika stare schody mają zostać zdemontowane, a na ich miejsce pojawią się nowe. Podobnie stanie się z podestem bocznym przed pomnikiem, okładzinami obmurowań grobów i donicami betonowymi. Renowacji zostanie poddany także pomnik Żydów Puławskich oraz krzyże i tablice betonowe na górnym podeście. Przypomnijmy, że wiosną Miasto Puławy po raz pierwszy od dawna doczekało się dużego dofinansowania na remont cmentarza. Na ten cel przeznaczono bowiem 750 tys. złotych z budżetu państwa, kolejne 12 tys. dołożył wojewoda lubelski.

Prace mają być ukończone w połowie grudnia. Zgodnie z zasadami przetargu niekorzystne warunki atmosferyczne, których można się spodziewać w najbliższych tygodniach, nie będą żadnym usprawiedliwieniem przedłużania prac przez wykonawcę. Jest to bowiem związane z koniecznością rozliczenia otrzymanej od Województwa Lubelskiego dotacji do końca roku. Firmy zainteresowane uczestnictwem w przetargu mają czas na zgłaszanie swoich ofert do 20 października.

foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button