Informacje

Bezpłatne szkolenia wojskowe dla każdego

Jak posługiwać się bronią? Co zrobić, gdy nawigacja GPS zawodzi? Jak udzielić pierwszej pomocy? Na te i inne pytania dotyczące bezpieczeństwa odpowiedzą specjaliści podczas bezpłatnych jednodniowych szkoleń wojskowych. Szkolenia zostaną zorganizowane dla osób chętnych, chcących podszkolić swoje umiejętności obronne.

W naszym województwie szkolenia będą odbywały się w jednostkach wojskowych w Dęblinie, Zamościu i w Hrubieszowie. Najbliższe nam terytorialnie Centrum Szkolenia Inżynieryjno-Lotniczego będzie gospodarzem szkoleń 22 października oraz 19 listopada w godz. od 8:00 do 16:00. Warunkami uczestnictwa w zajęciach są wyłącznie polskie obywatelstwo, wiek od 18 do 65 lat oraz odpowiedni ubiór. Uczestnicy szkoleń powinni mieć na sobie długie spodnie, kurtkę lub bluzę, czapkę, rękawiczki oraz sportowe lub długie buty.

Jak zapowiadają organizatorzy, nauka strzelania będzie się odbywać z wykorzystaniem symulatorów i systemów treningowych, nie jest przewidziane strzelanie ostrą amunicją. Aby wziąć udział w szkoleniu, wystarczy zgłosić się do jednostki wojskowej je prowadzącej drogą mailową, nabór trwa do godz. 13:00 dnia poprzedzającego wydarzenie.

Plakat organizatora

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button