InformacjeMiasto Puławy

Szpital w Puławach będzie miał nowego dyrektora?

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Zarząd Powiatu Puławskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora puławskiego szpitala. Placówką od 2015 roku kieruje Piotr Rybak. Jego kadencja upłynęła w zeszłym roku, jednak ze względu na obostrzenia związane z epidemią koronawirusa postępowania konkursowego wtedy nie przeprowadzono.

Obecnie wyboru najlepszego kandydata ma dokonać 7-osobowa komisja, którą na sierpniowej sesji powołali radni powiatowi. Jej pracami pokieruje członek Zarządu Powiatu Ireneusz Rzepkowski, ponadto w skład komisji konkursowej wchodzą Marcin Rojczyk, Anna Krzysztofik, Tomasz Stolat, Tomasz Szymajda, Cezary Witkowski oraz Marcin Łaguna. Od kandydatów na stanowisko dyrektora puławskiego SP ZOZ wymaga się m.in. 5-letniego doświadczenia na stanowisku kierowniczym lub ukończonych studiów podyplomowych z zakresu zarządzania i co najmniej 3-letniego stażu pracy. Osoba ubiegająca się o stanowisko dyrektora powinna również znać ustawę o finansach publicznych.

Kandydaci mają czas na składanie niezbędnych dokumentów do 10 października. Rozpatrzenie kandydatur ma potrwać około miesiąca.

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button