Drugie zwycięstwo Azotów w sezonie

Szczypiorniści Azotów Puławy odnieśli drugie zwycięstwo w rozpoczętym niedawno sezonie PGNiG Superligi. Tym razem puławianie na wyjeździe mierzyli się z zespołem MMTS Kwidzyn.

Puławianie bardzo dobrze weszli w mecz i po 9. minutach prowadzili już 4:1. Kwidzynianie rzucili później 2 bramki z rzędu, jednak inicjatywa w tym spotkaniu wciąż należała do gości z Puław. Przewaga „azotowców” systematycznie rosła, dopiero pod koniec pierwszej części gracze Kwidzyna zdołali nieco zmniejszyć stratę. Ostatecznie pierwsza część zakończyła się i tak wyraźnym prowadzeniem puławian 14:9.

Drugą połowę dobrze rozpoczęli goście, którzy zaliczyli dwie skuteczne akcje z rzędu. Puławianie, którzy byli faworytami tego spotkania, pilnowali jednak wyniku do samego końca i odnieśli zasłużone zwycięstwo. Mecz zakończył się wynikiem 30:23 dla puławian, którzy zapisali na swoim koncie kolejne 3 punkty w ligowej tabeli. Najskuteczniejszym strzelcem w szeregach azotowców był Rafał Przybylski, który rzucił 6 bramek, MVP spotkania wybrano zaś bramkarza Wojciecha Boruckiego, który zwłaszcza pod koniec spotkania popisał się paroma ładnymi interwencjami.

MMTS Kwidzyn – Azoty Puławy 23:30 (9:14)

Azoty: Borucki – Przybylski, Adamski, Kowalczyk, Jarosiewicz, Valles, Burzak, Zivkovic, Antolak, Janikowski, Marciniak oraz Fedeńczak, Konieczny.

Kolejnym rywalem Azotów w ligowych rozgrywkach będzie Gwardia Opole, mecz w sobotę o godz. 15:00.