Miasto PuławySport

Medale puławskich pływaków na Mistrzostwach Województwa

W poniedziałek w Lublinie odbywały się Mistrzostwa Szkół Województwa Lubelskiego w pływaniu. Bardzo dobrze spisali się uczniowie puławskich placówek oświatowych.

Najliczniejszą reprezentację naszego miasta stanowili pływacy ze Szkoły Podstawowej nr 11. Ich zdecydowanie największym sukcesem osiągniętym podczas zawodów był złoty medal wywalczony przez dziewczęcą sztafetę 6×25 metrów stylem dowolnym w kategorii młodzież szkolna. Złota sztafeta wystąpiła w składzie Karina Surowiecka, Liliana Michalska, Marta Posiadła, Aniela Adach, Katarzyna Warowna oraz Julia Wójcik.

Pierwsze miejsce wywalczyła także inna reprezentantka Puław, Nikola Jasik. Młoda pływaczka z II LO okazała się bezkonkurencyjna na dystansie 50 metrów stylem motylkowym w kategorii szkoła ponadpodstawowa. Srebrne medale podczas zawodów wywalczyły Katarzyna Bocianowska z SP6, dziewczęca sztafeta reprezentująca SP5 oraz Anna Pecio z III LO w Puławach. Trzecie miejsce wywalczyła zaś Nina Reczek z SP5.