Miasto Puławy

Program dla bezdomnych zwierząt w Puławach

W okresie letnim bardziej niż w innych porach roku nasila się problem bezdomności zwierząt. Zdarza się, że ich właściciele jadąc na urlop nie wiedzą co zrobić ze zwierzęciem i ostatecznie porzucają je. Dlatego Urząd Miasta za pośrednictwem mediów społecznościowych przypomina o obowiązujących procedurach w przypadku zgłoszeń o bezdomnych zwierzętach.

Według zasad, w takich sprawach najpierw powinni interweniować strażnicy miejscy, których zadaniem jest weryfikacja oraz możliwie najbardziej szczegółowy wywiad środowiskowy na temat znalezionego zwierzęcia. Po weryfikacji sprawa jest kierowana do pracowników Zakładu Usług Komunalnych, którzy w zależności od stanu zwierzęcia powinni przewieźć je do schroniska lub do zakładu leczniczego.

Na sierpniowej sesji Rady Miasta radni zajmą się projektem uchwały dotyczącym realizacji Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Puławy w bieżącym roku. Uchwała szczegółowo określa, na co wydatkowane są środki finansowe w ramach tego przedsięwzięcia. Najwięcej pieniędzy jest przeznaczanych na zapewnienie bezdomnym zwierzętom miejsca w schronisku – rocznie to kwota rzędu 370 tysięcy złotych. Niektóre inne wydatki w ramach tego Programu to 47 tysięcy złotych, które przeznaczane na sterylizację i kastrację zwierząt właścicielskich w ramach budżetu obywatelskiego, 30 tysięcy złotych na odławianie bezdomnych zwierząt czy 20 tysięcy złotych na obligatoryjną sterylizację bądź kastrację dla zwierząt znajdujących się w schronisku. Łącznie w celu realizacji Programu w roku bieżącym zabezpieczono środki finansowe w kwocie 547 tysięcy złotych.

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button