Miasto PuławyPOLECAMY

Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny – wydarzenia w weekend

Trwa 3. Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny IFF World Wide. W najbliższy weekend w związku z tym wydarzeniem mieszkańców Puław czeka wiele atrakcji.

Na Placu Chopina od godz. 13:00 zaplanowano Etno-Jarmark, gdzie wszyscy zgromadzeni będą mogli podziwiać wyroby rękodzielnicze i inną twórczość zaproponowaną przez Puławskich Twórców Ludowych, którym towarzyszyć będą lokalne Koła Gospodyń Wiejskich. Od godz. 17:00 planowane są występy tancerzy, którzy uczestniczą w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym, zaś od godz. 20:00 do tańca zaprosi wszystkich Maciejowa Kapela, która będzie grać szlagiery lat 20. i 30. Wstęp na wszystkie wydarzenia na Placu Chopina jest bezpłatny.

Niedziela 14 sierpnia będzie dniem zamknięcia Festiwalu. W tym dniu o godz. 17:00 w Puławskim Ośrodku Kultury “Dom Chemika” raz jeszcze zaprezentują się wszyscy uczestnicy Festiwalu. Wstęp na to wydarzenie także jest bezpłatny. Przypomnijmy, że w tegorocznym 3. Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym biorą udział reprezentanci 7 państw: Indii, Kolumbii, Bułgarii, Turcji, Ukrainy, Burundi i Polski.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button