InformacjeMiasto Puławy

Straż Miejska zabiera “złomy” [VIDEO]

Miejsca parkingowe w Puławach są niemalże bezcennym dobrem. Od dłuższego czasu mieszkańcy skarżyli się na wraki samochodów, które zagracają parkingi. Oprócz zajmowania miejsca obniżają także walory estetyczne okolicy.

Często też w tego typu autach były urządzane miejsca noclegów lub imprez, co również przeszkadzało okolicznym mieszkańcom. Od niedawna w życie weszły nowe regulacje, które pomagają usunąć tak zwane “gruzy”.

Prezydent Puław Paweł Maj podkreślał w swojej wypowiedzi, że zalegające do tej pory wraki samochodów źle wpływały na estetykę miasta. Ich dotychczasowa obecność, jak podkreśla prezydent Maj była spowodowana problemem natury finansowo-prawnej. Włodarz naszego miasta poinformował, że Zakład Usług Komunalnych wygospodarował teren, na którym wraki mogą być przechowywane.

Insp. Tomasz Jaraszek z puławskiej Straży Miejskiej apeluje, aby zgłaszać przypadki pozostawionych wraków samochodów do funkcjonariuszy tej służby.

Paweł Maj – Prezydent Puław

insp. Tomasz Jaraszek – Straż Miejska w Puławach

Miasto może usunąć pojazdy wyłącznie z terenów należących do samorządu. W przypadku samochodów stojących na parkingach prywatnych, bądź należących do spółdzielni mieszkaniowych, należy kontaktować się z właścicielem lub zarządcą terenu.

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button