Miasto Puławy

Program Ciepłe Mieszkanie – nabór wniosków

Urząd Miasta Puławy informuje o możliwości składania wniosków w ramach programu “Ciepłe Mieszkanie” ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dzięki niemu można będzie otrzymać dofinansowanie do wymiany tak zwanych “kopciuchów”, pieniądze mogą zostać spożytkowane także na poprawę efektywności energetycznej w lokalach mieszkalnych należących do budynków wielorodzinnych.

Budynek wielorodzinny dla potrzeb tego programu rozumie się jako budynek, w którym wydzielone są przynajmniej dwa samodzielne lokale mieszkalne. Program jest skierowany do właścicieli takich budynków, to oni będą mogli starać się o dofinansowanie w swoich gminach, w przypadku Puław w Urzędzie Miasta. Ci, którzy chcieliby otrzymać dofinansowanie w ramach programu powinni złożyć do 15 września wnioski w puławskim magistracie, tak by urzędnicy mogli zorientować się, jakie jest zainteresowanie programem.

Dofinansowanie może obejmować demontaż nieefektywnych źródeł ciepła a także zakup kotła gazowego, kotła na pellet drzewny, ogrzewania elektrycznego, pompy ciepła czy podłączenia lokalu do wspólnego źródła ciepła. Poziom dofinansowania zależy od dochodów wnioskodawcy. Szczegółowych informacji na temat programu “Ciepłe Mieszkanie” udzielają pracownicy Wydziału Rozwoju Miasta w puławskim UM.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button