Informacje

WOT zaprasza nowych terytorialsów

2. Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej zaprasza wszystkich chętnych do wstąpienia w szeregi WOT. Wojska Obrony Terytorialnej są piątym rodzajem Sił Zbrojnych RP, a ich misją jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności w razie konfliktu zbrojnego, jak również pomoc podczas klęsk żywiołowych czy katastrof.

Wśród wymienianych przez przedstawicieli 2. LBOT korzyści z bycia terytorialsem można wymienić między innymi możliwość bezpłatnego uczestnictwa w licznych kursach, na przykład prawa jazdy wszystkich kategorii, technik wspinaczkowych, sterników motoro-wodnych i wielu innych. Żołnierz Terytorialnej Służby Wojskowej otrzymuje minimum 715 złotych miesięcznie za gotowość oraz jedno dwudniowe szkolenie w miesiącu, organizowane w weekend. Uposażenie zależy oczywiście od stopnia wojskowego. Za każdy dzień dodatkowego dobrowolnego powołania w czasie niekolidującym z obowiązkami zawodowymi żołnierz otrzymuje uposażenie w kwocie prawie 130 złotych.

Żołnierzom pełniącym służbę terytorialną przysługują też inne przywileje, m.in. 78% zniżki w środkach komunikacji publicznej czy zwrot kosztu dojazdów do jednostki wojskowej. Osoby, które chciałyby dostać się do WOT, ale nie mają przeszkolenia wojskowego, mogą to nadrobić na organizowanych przez 2. Lubelską Brygadę Terytorialną szkoleniach, które w tym roku odbędą się w terminach 19 sierpnia-3 września, 16 września-1 października, 14-29 października, 25 listopada-10 grudnia. Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z rekruterem poprzez stronę internetową, odwiedzając Wojskowe Centra Rekrutacji, bądź dzwoniąc na bezpłatną linię rekrutacyjną WOT.

Fot. ilustracyjne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button