Powiat Puławski

Ostrzeżenie przed upałami

 

Przez ostatnie dni temperatura powietrza jak na lipiec była dość niska. Wszystko wskazuje jednak na to, że w najbliższym czasie to się zmieni. Od zachodu do Polski płynie bowiem fala gorącego powietrza.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej już wydał ostrzeżenia najwyższego trzeciego stopnia, przed wysoką temperaturą dla zachodnich województw naszego kraju. Zgodnie z prognozami IMGW gorące powietrze ma dotrzeć niebawem również do naszego regionu. Instytucja wydała ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązujące dla powiatu puławskiego ważne od środy do soboty. W tym okresie prognozuje się temperaturę od 30 do 34 stopni Celsjusza, w sobotę miejscami do 35 stopni.

Przy tej okazji warto przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w trakcie upałów. Pamiętajmy, aby podczas gorących dni unikać przebywania na słońcu w godzinach południowych w porze największego nasłonecznienia oraz pić dużo wody. Upały są szczególnie groźne dla osób starszych, to właśnie one powinny zachować szczególną ostrożność i stosować się do zasad bezpieczeństwa.

Zdj. ilustracyjne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button