InformacjeMiasto Puławy

Rowerowa Stolica Polski – Puławy na drugim miejscu

Nadszedł czas na podsumowanie tegorocznej rywalizacji o Rowerową Stolicę Polski. Przez cały czerwiec rowerzyści z 56 miast Polski kręcili kilometry dla swoich miejscowości, ale przede wszystkim po to, by aktywnie spędzić czas. W statystykach świetnie wypadli puławscy cykliści – nasze miasto zajęło w końcowym rankingu drugie miejsce, ustępując jedynie Białej Podlaskiej.

Puławy zgarną też dodatkowy puchar w rywalizacji na podstawie liczby ludności. W miastach do 50 tys. mieszkańców Puławy okazały się bezkonkurencyjne. Rowerzyści z naszego miasta przejechali ponad 427 tys. km.  Jest to niewątpliwie duży sukces puławskich cyklistów, którzy mobilizując się poprzez media społecznościowe, spotykali się na licznych rajdach i codziennych przejażdżkach.

Przypomnijmy, że organizatorem zmagań rowerzystów, które po raz pierwszy odbyły się w 2019 roku jest Miasto Bydgoszcz. Przez ostatnie 3 lata rywalizację zwyciężała Nowa Sól, w zeszłym roku Puławy znalazły się na najniższym stopniu podium. W tym roku rowerzyści biorący udział w rywalizacji z całej Polski wykręcili łącznie ponad 8 milionów 400 tysięcy kilometrów. W tegorocznej zabawie wzięło udział blisko 48 tys. osób.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button