Informacje

Wojewódzkie konkursy dla rolników

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego organizuje konkursy, mające na celu wyróżnienie pracy rolników, ogrodników i sadowników. To “Rolnik z Lubelskiego 2022” oraz “Ekolubelskie 2022”.

W tej pierwszej zabawie nagrody zostaną przyznane w 4. kategoriach: produkcja zwierzęca, produkcja roślinna, sadownictwo oraz ogrodnictwo. Kryteria oceny to między innymi wdrażanie innowacji i nowych technologii w produkcji, dbałość o estetykę gospodarstwa czy działania prowadzące do uzyskania wysokiej jakości produktów. Będą liczyć się także dobre wyniki ekonomiczne gospodarstwa czy warunki utrzymania zwierząt. Bardzo podobne kryteria będą brane pod uwagę w konkursie “Ekolubelskie 2022”. Celem jego ogłoszenia jest kreowanie dobrych praktyk w zakresie ekologii oraz rozpowszechnianie wiedzy z tej dziedziny.

Uczestnikami obu konkursów mogą być osoby, które prowadzą gospodarstwo na terenie naszego województwa przez co najmniej 2 lata. Laureaci obu konkursów otrzymają statuetki, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody pieniężne. Kandydatury w obu konkursach można zgłaszać do 18 lipca do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button