Informacje

Terytorialsi oddają krew

Z okazji przypadającego niedawno Światowego Dnia Krwiodawstwa 2. Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej podsumowała swój dotychczasowy wkład w ideę honorowego krwiodawstwa. Od początku działania formacji lubelscy terytorialsi oddali w sumie już blisko 4 tysiące litrów tego płynu.

Akcje, w których członkowie LBOT brali udział, to między innymi “Krwioobieg Terytorialsa” czy “spoKREWnieni Służbą”. Szczególnie intensywnie terytorialsi uczestniczyli w akcjach krwiodawczych w trakcie pandemii. Zaangażowanie terytorialsów jest wprost powiązane z misją WOT, polegającą na wspieraniu lokalnej społeczności w sytuacjach kryzysowych.
Jak informuje oficer prasowy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej Marta Gaborek, obecnie w szeregach lubelskich terytorialsów zarejestrowanych jest blisko 700 honorowych dawców krwi, z czego 400 systematycznie wspiera terenowe i regionalne oddziały RCKiK w naszym województwie. Warto dodać, że lubelscy terytorialsi są liderami donacji w Wojskach Obrony Terytorialnej.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button