Powiat Puławski

Wystawa z okazji Tygodnia Bibliotek

W tym roku już po raz dziewiętnasty w dniach od 8 do 15 maja obchodzony jest Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Z tej okazji Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach przygotowała nową wystawę, zatytułowaną “Biblioteka – świat w jednym miejscu”. Pod takim właśnie hasłem zaplanowano dziewiętnastą edycję wydarzenia.

Na oknach instytucji zawisły przygotowane przez pracowników plansze zachęcające do sięgania po książki o tematyce podróżniczej, które odbiorcy mogą czytać chętniej szczególnie wiosną. Niektóre pozycje literackie mogą bowiem stanowić inspirację do własnych podróży. Odwiedzający gmach biblioteki powiatowej mogą przeczytać informację między innymi o takich książkach jak “Pod osłoną nieba” czy “Człowiek, który objechał świat na rowerze”.

Tydzień Bibliotek jest organizowany od 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Program ma na celu podkreślenie roli czytania i bibliotek w jakości edukacji a także zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowanie książką coraz większej rzeszy odbiorców.

Foto: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach – profil FB

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button