Powiat Puławski

Kolejne spotkanie Powiatowego Klubu Książki

“Kazimierz Dolny – nieopisany raj” – najnowsza publikacja Wandy Michalak będzie tematem najbliższego spotkania, na które zaprasza Powiatowy Klub Książki. Miłośnicy literatury spotkają się w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej przy ul. 6 Sierpnia już w najbliższą środę.

Autorka książki Wanda Michalak przez 11 lat kierowała Domem Kuncewiczów, będącym częścią kazimierskiego Muzeum Nadwiślańskiego. Z pewnością zna więc miasteczko oraz jego kulturalne dziedzictwo od podszewki. W publikacji pojawiają się sylwetki osób, dla których Kazimierz Dolny jest inspiracją w ich działalności artystycznej. Wanda Michalak jest absolwentką polonistyki, dziennikarstwa oraz muzykologii. Oprócz wspomnianej już publikacji o Kazimierzu Dolnym pisarka ma na swoim koncie między innymi tom poezji “Pacynki i zioła” czy baśń “Gdzie jesteś wróżko?”

Spotkanie Powiatowego Klubu Książki odbędzie się w środę 25 stycznia o godz. 12:00. To już kolejne wydarzenie literackie członków Klubu pośrednio związane z Kazimierzem Dolnym. We wrześniu fani dobrych książek mieli okazję spotkać się z Mają Wolny, autorka powieści “Klątwa”, której akcja rozgrywała się w XVII-wiecznym Kazimierzu Dolnym.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button