POLECAMY

Jakie odżywki i suplementy wspomagają regenerację po treningu?

Regeneracja organizmu po treningu, szczególnie tym intensywnym jest bardzo ważnym i naturalnym procesem podczas aktywności fizycznej. Często jednak, aby mogła ona przebiegać prawidłowo, trzeba sięgnąć po odpowiednie odżywki i suplementy diety. W zależności od sytuacji, do prawidłowej regeneracji organizmu, mogą być niezbędne inne substancje odżywcze. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka z nich, które są bardzo popularne i w zdecydowanej większości przypadków, mogą się okazać naprawdę niezbędne w prawidłowej regeneracji organizmu.

Dlaczego ważna jest regeneracja po treningu?

Na samym początku warto w ogóle zwrócić uwagę na to, jak w ogóle ważna jest regeneracja potreningowa i do czego może doprowadzić sytuacja, w której zaniedbamy tę część treningu. Przede wszystkim, aktywność fizyczna, szczególnie ta wzmożona, powoduje że w organizmie człowieka zachodzą znaczące zmiany, dochodzi m.in. do rozpadu tkanki mięśniowej, spadku glikogenu odpowiedzialnego za energię itp.

To może powodować uszkodzenia mięśni, a tym samym ból. W takim wypadku mięśnie potrzebują nawet dwa dni na naprawę wszystkich komórek i przywrócenia sprawności. Warto zaznaczyć, że w zależności od mięśnia i intensywności bólu, może on ograniczać wykonywanie nawet podstawowych, codziennych czynności. W przypadku początku przygody ze sportem, ból może być duży i uciążliwy, a wynika to z faktu braku przyzwyczajenia organizmu do wysiłku.

Mięśnie budują się nie w trakcie ćwiczeń, a właśnie podczas regeneracji potreningowej. To właśnie to jest głównym powodem tego, że odpoczynek po treningu jest naprawdę bardzo ważną jego częścią. Jednak jest to bardzo szerokie pojęcie, które oznacza także uzupełnienie substancji odżywczych, które są wypłukiwane podczas treningu.

Często przywrócenie ich optymalnego poziomu jest niemożliwe za sprawą zwykłego pożywienia, a wtedy należy sięgnąć po odpowiednie odżywki i suplementy. W sklepie SFD – https://sklep.sfd.pl/, można znaleźć różnego rodzaju suplementy wspierające regenerację potreningową, o różnymi składzie. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Jakie odżywki i suplementy pozwolą na regenerację potreningową?

Regeneracja potreningową to indywidualny temat, który powinien być dostosowany do konkretnej sytuacji. Można jednak przywołać kilka odżywek, które szczególnie warto wziąć pod uwagę przy regeneracji po treningowej. Będzie to przede wszystkim:

  • Białko – odżywki białkowe w szybki sposób dostarczają odpowiednich składników odżywczych mięśniom. Jednak warto pamiętać, aby stosować je zaraz po zakończonym treningu, aby mogło ono odżywić mięśnie podczas regeneracji i umożliwić im wzrost.
  • BCAA – aminokwasy rozgałęzione coraz bardziej zyskują na popularności. Co jednak ciekawe, jest to odżywka, którą należy zażyć przed treningiem, ponieważ usprawnia ona zdolności wysiłkowe organizmu, a tym samym poprawia kondycję mięśni i regeneracja po treningu, będzie mogła przebiegać sprawniej.
  • Kreatyna – jej popularność wynika m.in. z faktu przebadania naukowego i potwierdzenia jej właściwości. W znacznym stopniu przyczynia się ona do zwiększenia regeneracji mięśni, nawet po bardzo intensywnych ćwiczeniach. Co więcej, kreatyna pozytywnie wpływa na produkcję hormonu wzrostu.

Kreatyna jest jednym z najlepiej przebadanych suplementów diety i posiada bardzo szerokie zastosowanie m.in. pod kątem regeneracji potreningowej. Warto jednak pamiętać o tym, że jej szerokie zastosowanie jest możliwe tylko jeśli będzie posiadała ona odpowiedni skład, a tym samym będzie pochodziła z legalnego i sprawdzonego źródła.

Sklep SFD – https://sklep.sfd.pl/Kreatyny-k112.html jest rzetelną i znaną z wysokiej jakości produktów marką, która posiada bogatą ofertę m.in. różnego rodzaju kreatyny, dzięki czemu każdy znajdzie odpowiedni suplement dla siebie.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button