POLECAMY

Pożyczki internetowe – jak znaleźć dobrą ofertę?

Interesują Cię pożyczki internetowe? Zastanawiasz się, jak znaleźć dobrą ofertę pożyczkową? Na co zwrócić uwagę, decydując się na konkretną pożyczkę? Podpowiadamy w dzisiejszym artykule. 

  1. Pożyczki internetowe – gdzie szukać korzystnych ofert?
  2. Dlaczego rzeczywista roczna stopa oprocentowania jest tak ważna?

Potrzebujesz dodatkowej gotówki, ale nie masz czasu na to, aby odwiedzić najbliższy bank? A może interesuje Cię szybka pożyczka i pewność, że zostanie Ci ona udzielona? Świetną opcją w takim przypadku są pożyczki internetowe pozabankowe. Gdzie szukać korzystnych ofert? Na co zwrócić uwagę, decydując się na konkretną pożyczkę? Szczegóły znajdziesz poniżej.

Pożyczki internetowe – gdzie szukać korzystnych ofert?

Gdzie szukać korzystnych ofert pożyczek pozabankowych? Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z rankingów dostępnych w Internecie. Listy te są regularnie aktualizowane i zawsze informują o najkorzystniejszych rozwiązaniach, które na dany moment są najkorzystniejsze. Warto posiłkować się takim rankingiem, jeśli interesują Cię pożyczki pozabankowe.

Jeśli jednak zależy Ci na czasie i na pewności, że udzielenie pożyczki przebiegnie szybko i bez żadnych problemów, koniecznie sprawdź pożyczki internetowe supergrosz.pl, gdzie na zainteresowanych czekają nie tylko korzystne oferty, ale i częste promocje. Już teraz możesz pożyczyć pieniądze bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy wybrać interesującą Cię kwotę, którą chcesz pożyczyć, wskazać ilość rat, wypełnić i wysłać wniosek. Oczywiście warunkiem udzielenia pożyczki jest między innymi zdolność kredytowa, którą weryfikują wszystkie firmy pożyczkowe.

Zanim zdecydujesz się na podpisanie jakiejkolwiek umowy, dokładnie sprawdź wybraną ofertę. W tym przypadku zwróć uwagę na RRSO – czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, kwotę prowizji, odsetek oraz jaki jest całkowity koszt pożyczki.

Dlaczego rzeczywista roczna stopa oprocentowania jest ważna?

Na pewno zauważyłeś, że przy ofertach podaje się coś takiego, jak rzeczywista roczna stopa oprocentowania. To jeden z elementów, który warto sprawdzić jeszcze przed zdecydowaniem się na konkretną pożyczkę – bez względu na to, czy myślimy o kredycie konsumenckim, czy interesują nas pożyczki pozabankowe lub kredyty hipoteczne.

RRSO – czyli roczna stopa oprocentowania to wskaźnik, który w procentach i w skali roku informuje o tym, jaki całkowity koszt poniesie pożyczkobiorca. Samo RRSO może się różnić w zależności od oferty czy produktu finansowego. Im krótszy czas spłaty kredytu czy pożyczki, tym RRSO będzie większe.

Niektórzy mylnie sądzą, że niskie RRSO oznacza korzystniejszą ofertę. Warto wiedzieć, że nie zawsze, ponieważ roczna stopa oprocentowania może się przecież zmieniać. Na przykład, jeśli wydłużysz czas spłaty interesującej Cię pożyczki, może okazać się, że RRSO spadło. Po podliczeniu jednak wszystkiego wychodzi, że całkowity koszt wybranego zobowiązania jest większy niż ten, który obowiązuje przy krótszym okresie spłacania i nieco wyższym RRSO. Samo wydłużenie czasu spłaty zmniejsza z reguły jedynie koszt miesięcznej raty i RRSO. Koniec końców całkowity koszt i tak jest wyższy, ponieważ zwiększyły się między innymi odsetki i prowizja. Dlatego, zanim zaczniesz zmieniać parametry zobowiązania, aby uzyskać niższe RRSO, pamiętaj, aby dokładnie sprawdzić, czy inne aspekty nie wzrastają i czy tym samym nie będziesz musiał oddawać więcej.

Nowoczesne pożyczki online można zaciągnąć w bardzo prosty sposób. Trzeba tylko liczyć się z warunkiem terminowej spłaty pożyczki, aby uniknąć dodatkowych opłat. Pieniądze trafią na konto bankowe klienta, a całkowita kwota pożyczki zawsze jest pokazywana przed podpisaniem umowy. Oczywiście przyznanie pożyczki zależy od wielu czynników, dlatego w wyniku oceny zdolności kredytowej niektóre oferty mogą nie być dostępne.

 

Artykuł powstał we współpracy pożyczki internetowe supergrosz.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button