InformacjeLPU24

Walki z Waryńskim ciąg dalszy [VIDEO]

Puławska Lewica wsparta przez posła tego ugrupowania Jacka Czerniaka zaprotestowała w poniedziałkowe popołudnie przeciwko kolejnej już próbie pozbawienia ul. Ludwika Waryńskiego nazwy jej patrona. Wnioskodawcy tym razem poszli o krok dalej w projekcie uchwały zawarli także zapis o likwidacji pomnika socjalisty na Skwerze Niepodległości.

Uzasadnienie jest śmieszne mówił Waldemar Kowalczyk – Radny RM Puławy z Lewicy a łączenie Waryńskiego z sytuacją w Ukrainie niedorzeczne. Poseł Lewicy Jacek Czerniak zasugerował by wnioskodawcy dali sobie spokój żeby zajęli się sprawami ludzi oraz ich prawdziwymi problemami m.in. biedą a politykę historyczną pozostawili historykom.
Najbardziej radykalnie swoją obecność zaznaczyli Młodzi Socjaldemokraci – Dawid Socha -szef lewicowej młodzieżówki zaznaczył, że – Waryński zostaje, bo puławianom nie przeszkadza. Czy do zmian dojdzie okaże się podczas czwartkowej sesji.

Waldemar Kowalczyk-Radny RM Puławy Lewica, Jacek Czerniak-Poseł Lewicy, Dawid Socha-FMS Puławy

Mówi się nieoficjalnie, że kolejnym etapem walki z Waryńskim będzie przeniesienie w mniej eksponowane miejsce tablicy poświęconej Ludwikowi Waryńskiemu umieszczonej na jednej z głównych ścian Pałacu Czartoryskich.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button