Miasto Puławy

45. sesja Rady Miasta przed nami

W najbliższy czwartek odbędzie się 45. sesja Rady Miasta Puławy obecnej kadencji. Po raz pierwszy od dłuższego czasu sesja zostanie przeprowadzona tradycyjnie w trybie stacjonarnym, a nie jak w ciągu kilku ostatnich miesięcy – zdalnie.

Podczas obrad przedstawiona zostanie informacja Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Puławach dotycząca bezpieczeństwa przeciwpożarowego w zeszłym roku, swoje działania za ten okres posumuje także Straż Miejska. Radni pochylą się też nad uchwałą przedłużającą możliwość bezpłatnych kursów MZK dla uchodźców z Ukrainy, zgodnie z projektem uchwały obywatele Ukrainy mogliby korzystać z takiego prawa do końca sierpnia. Po raz kolejny na obrady sesji ma wrócić też sprawa petycji, w której autorzy domagają się pozbawienia Ludwika Waryńskiego patronatu nad jedną z ulic w Puławach a także likwidacji pomnika tej postaci, stojącego na Skwerze Niepodległości. Członkowie Rady będą też mogli przedstawić swoje interpelacje i zapytania, a prezydent Paweł Maj opowie o swoich działaniach w urzędzie od ostatniej sesji.

Obrady rozpoczną się w czwartek od godz. 16:00, transmisję z ich przebiegu będzie można śledzić za pośrednictwem serwisu esesja.tv.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button