Miasto Puławy

Zmień ogrzewanie na proekologiczne – trwa nabór wniosków

Urząd Miasta Puławy poinformował o rozpoczęciu naboru wniosków na udzielenie dotacji celowej w zakresie zmiany systemu ogrzewania paliwem stałym na jeden z proekologicznych sposobów.

Dotacja obejmuje wymianę pieców i kotłów węglowych na ogrzewanie elektryczne, gazowe, olejowe, ogrzewanie na biomasę, pompy ciepła czy też podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej. O wsparcie finansowe mogą starać się osoby fizyczne, prawne oraz wspólnoty mieszkaniowe. Warunkiem ubiegania się o dotacje jest to, aby istniejące źródło grzewcze w postaci pieca czy kotła węglowego było jedynym źródłem ogrzewania dla danego obiektu. Maksymalna wysokość dotacji to 5 tys. złotych dla osób fizycznych oraz 10 tys. dla wspólnot mieszkaniowych. wnioski będą rozpatrywane do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na ten cel w puławskim budżecie.

Warto podkreślić, że warunkiem wypłaty dotacji jest likwidacja wszystkich istniejących dotychczas palenisk. Zgodnie z zasadami dotacja nie jest udzielana na wymianę starego pieca gazowego na nowy. Ostateczny termin składania wniosków o dotacje upływa wraz z końcem września. Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać w Wydziale Ochrony Środowiska puławskiego Urzędu Miasta.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button